A falu a kistérség délkeleti részén, a Hegyhát dombjai között megbúvó település. Legkönnyebben a 61-es útról közelíthető meg, illetve a 65-ös útról lekanyarodva Gyönk irányában.
Neve írásos emlékben először 1327-ben jelenik meg. A török hódoltság idején is lakott hely volt. A XVIII. század elején a báró Inkey család birtokába került, báró Inkey Nándor építette Miszlán a ma már sajnos romos állapotban lévő és kialakította a birtokot, melyet magyarokkal telepített be. Az 1800-as években Nemeskéry Kis Pál fiumei kormányzó telepedett le és élt itt haláláig. A három nagy felekezet mindegyikének emeltek templomot a faluban, barokk félköríves szentéllyel és kereszthajóval 1754-ben épült a katólikus templom, 1789-91 között a református templom, majd az 1900-as években az evangélikus templom. A katolikus és református egyház iskolát is működtetett a településen. A XIX. században község egy ideig mezővárosi ranggal rendelkezett, ekkor megyegyűlések helyszíne is volt, sőt 1890-ben Miszlán országgyűlést is tartottak. A XIX. és XX. század fordulóján élénk kulturális és vallási élet folyt itt, több kör és egylet alakult, melyek a lakosság szabadidejének hasznos eltöltését és erkölcsi nevelését szolgálták.
A faluban óvoda, könyvtár, művelődési ház működik. Az ide látogatóknak megtekintésreb érdemes a műemlék jellegű barokk katolikus és a késő barokk református templom csakúgy, mint a népi építészet emlékét őrző lakóház és a romos kúria és kastély. A falu északi határánál 13 hektáros horgászásra alkalmas tó terül el, melyben többféle hal is található.
A település fontosabb adatai:
- Területe: 6150 ha
- Lakossága: 300 fő (2018.)
Polgármesteri Hivatal elérhetőségei:
- Polgármester: Boza Ferenc
- Cím: 7065 Miszla, Fő u. 63.
- Telefon: 74/408-559
- e-mail: miszlahiv@tolna.net
Intézmények 2010. március 31.Miszla
Intézmények és elérhetőségeik
Közérdekű információk 2010. március 29.Miszla
A község területe 6150 ha, lakossága 321 fő.
Címertörténet 2008. május 03.Miszla
A pajzsfő kék mezejében jobbról tizenhat sugarú arany Nap, balról ezüst holdsarló látszik. Az ezüst mező zöld hármashalmán természetes színű (barna) gímszarvas szökell. A boglár pajzs hasonló alakú mezejét a pajzstalp magasságában homorú hullámos vágás bíborral és kékkel osztja. A felső, bíbor mezőben vadember növekszik, fején zöld lombkoszorú, ágyékát is zöld levelek takarják, jobbját csípőjén nyugtatja, baljával vörös-ezüst zászlót emel. A kék mező homorú ezüst fodrokkal tagolt, közepén két ágú fekete horgony lebeg.