A falu a kistérség délkeleti részén fekszik, legegyszerűbben a 63-as útról Gyönk felől érhető el.
A régészeti ásatások során feltárt leletek szerint már az urnasíros temetkezés idején is lakott hely volt. A feltárások során a kelták idejéből való lovassírok is előkerültek. A honfoglalás során a Hedri nemzetség birtokába került, egy 1271-ben kelt okmány szerint ekkor a Monoszlay család birtokolta. A török időkben teljesen elnéptelenedett, újratelepítésére az XVIII. században került sor, Württembergből érkeztek ide német telepesek. Ennek következtében a német lakosság került túlsúlyba a magyarokhoz képest. Egykor fejlett kertészeti kultúrával rendelkezett. A XIX. század környékén jó minőségű földjein dohányt termesztettek. A II. világháború után a lakosság felét kitelepítették, helyükre felvidéki magyarok érkeztek.
A római katolikus és evangélikus templom mellett megtekintésre érdemes a település határában fekvő 180 éves alsópéli kápolna, melyet 2006-os felújítása után műemlékké nyílvánítottak. A lakosság megélhetését. régebben és jelenleg is a mezőgazdaság, ezen belül is az állattenyésztés biztosítja. A település környékén elterülő erdők nagyvadakban gazdagok, mely jó alapot teremthet a vadászturizmus meghonosítására.
Álló, háromszögű pajzs kék mezejében vörös pajzsfő. A vörös mezőben középütt lebegő helyzetű Szűz Mária-monogram arannyal, melyet két oldalról egy-egy ezüst heraldikai rózsa kísér. A kék mezőben zöld hármashalom középsője felett lebegő helyzetű, kerek talpú, kis pajzs, ennek vörös mezejében három ezüst cölöp. A kis pajzsot két oldalról egy-egy, a szélső halmokon növekvő, leveles arany búzakalász kíséri.